اخبار و اطلاعیه

آشنایی با نرم افزار وردتون Wordtune

نرم افزار وردتون Wordtune

آشنایی با نرم افزار وردتون Wordtune : امروزه خیلی از دانشجویانی که مقاله می‌نویسند یا افرادی که با ترجمه فارسی به انگلیسی سر و کار دارند، نیاز دارند که مطمن شوند این جملات به نحو احسنت نوشته شده‌اند و حتی خیلی اوقات الگوهای مختلفی از یک جمله بندی را می‌خواهند ببینند. در این مقاله به معرفی نرم افزار وردتون Wordtune می‌پردازیم که یکی از بهترین گزینه‌ها برای اصلاح اتوماتیک جملات انگلیسی است با گروه گرامرلی امیرکبیر همراه باشید.

معرفی سایت Wordtune

سایت Wordtune در حقیقت یکی از محصولات AI21labs است. شرکت AI21labs یک شرکت فعال در زمینه توسعه هوش مصنوعی در آمریکا است که رو حوزه زبان شناسی فعال است.

هدف از ساخت Wordtune این بود که بتوان به سرعت و الگوهای مختلف نوشتن یک متن انگلیسی را به کاربر پیشنهاد دهد تا مناسبترین جمله را انتخاب کنید. این موضوع برای کسانی که در زبان انگلیسی مهارت کمی دارند بسیار کاربردی است.

چرا باید از نرم افزار وردتون Wordtune استفاده کرد؟

  • کاربرد آسان:

وردتون رابط کاربری بسیار خوش‌دست و ساده‌ای دارد که آشنایی و تسلط به آن تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

  • صرفه‌جویی در وقت:

عبارات و جمله‌های پیشنهادی نرم افزار وردتون سرعت نوشتن شما چند برابر می‌کند و باعث می‌شود که دیگر هیچ‌وقت برای تکمیل جمله یا پاراگراف موردنظرتان وقت خود را هدر ندهید.

  • بالابردن مهارت نویسندگی شما:

نرم افزار وردتون با بازنویسی و ویراستاری‌های خود به‌تدریج مهارت نوشتن را در شما تقویت کرده و باعث می‌شود که نوشته‌های روان‌تر و هدف‌مندتری بنویسید.

نرم افزار وردتون Wordtune

خدمات پریمیوم اکستنش Wordtune چه مواردی است؟

اگر بخواهید از از خدمات پریمیوم اکستنش Wordtune استفاده کنید چند گزینه بیشتر خواهید داشت که بسیار کارآمد هستند.

۱) Rewrite it: این گزینه که در حالت free هم در دسترس است، برای نشان دادن متن جایگزین استفاده می شود.

۲) Make it casual: متونی را به شما پیشنهاد می‌کند که حالت رسمی نداشته باشد و بیان آن راحت‌تر باشد.

۳) Make it Formal: متونی را به شما پیشنهاد می‌کند که حالت رسمی دارد و برای نامه نگاری و ارسال ایمیل رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴) Shorten it: متون شما را کوتاه‌تر می‌کند که برای ارسال در شبکه‌های اجتماعی کارآمد‌تر است.

۵) Expand it: متون شما را بلند‌تر می‌کند که برای استفاده در وبلاگ و مقالات کاربرد بیشتری دارد.

دستیار نوشتاری نرم افزار وردتون Wordtune

اخیرا یک آزمایشگاه هوش مصنوعی یک دستیار نوشتاری لحن کلمه که مبتنی بر هوش مصنوعی است توسعه داده است. فناوری یادگیری عمیق به کار رفته در این ابزار، تلاش می‌­کند تا آنچه را که کاربر به دنبال گفتن آن است بفهمد تا روش­‌هایی را پیشنهاد بدهد که سخنان کاربر شفاف­تر، قانع­‌کننده‌­تر و معتبرتر شود.

به گفته توسعه‌­دهندگان، این ابزار، پارادایم نوشتاری جدیدی را ارائه می‌­دهد که در آن همکاری مبتنی بر سعی و خطای ماشین‌­ها و انسان‌­ها در کنار هم منجر به تولید محتوا می‌شود. همچنین این ابزار، متن شما را با میلیون‌­ها جمله مشابه که توسط منابع معتبر در سراسر وب نوشته شده مقایسه می­‌کند.

WordTune همچنین ابزاری برای بهبود گرامر و سبک شما است، اما کمی متفاوت از سایر جایگزین های Grammarly هست.

WordTune به جای اینکه به عنوان یک ابزار تصحیح عمل کند، بر بازنویسی کامل جملات تمرکز دارد. ماوس را روی یک جمله نگه دارید و چندین پیشنهاد برای نحوه بیان مجدد آن جمله به شما می دهد.

به عنوان مثال، اگر جمله “من به دنبال بهترین ابزار گرامر هستم زیرا می خواهم محتوای عالی برای وب سایت خود بنویسم” را وارد کنید، ده پیشنهاد به شما می دهد، از جمله “وب سایت من به ابزار گرامر خوب نیاز دارد اگر بخواهم. محتوای قانع‌کننده بنویسم، و هرچه رسمی‌تر باشد «برای تولید محتوای عالی برای وب‌سایت خود، به دنبال بهترین ابزار دستور زبان هستم».

با خرید اکانت Wordtune (نسخه Premium WordTune) به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که آیا می‌خواهید بازنویسی‌ها رسمی باشند یا غیر رسمی و آیا می‌خواهید نوشته خود را کوتاه‌تر یا طولانی‌تر کنید

ویژگی های نرم افزار وردتون Wordtune

در ادامه، ویژگی‌های نرم افزار وردتون را با جزئیات بیشتری پوشش می‌دهیم تا بتوانید مروری بر قابلیت‌های آن داشته باشید.

Wordtune’s Write and Paraphrase

متن خود را مستقیماً در ویرایشگر نرم افزار وردتون بچسبانید تا پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود نوشتار خود دریافت کنید.

وقتی کپی و جای‌گذاری می‌کنید، قالب‌بندی باید یکسان بماند، زیرا نرم افزار وردتون سرصفحه‌ها، نقاط گلوله، متن پررنگ، زیرخط و مورب را کپی می‌کند.

توجه داشته باشید، محدودیت کلمه در حدود 1600 کلمه در ویرایشگر وجود دارد، بنابراین ممکن است مجبور شوید اسناد طولانی را جدا کنید. برای دور زدن این موضوع، باید هر بخش از سند را به عنوان یک «صفحه» جدید ذخیره کنید.

از قابلیت بازنویسی نرم افزار وردتون Wordtune در هر زمان با برجسته کردن یک جمله و کلیک بر روی بازنویسی استفاده کنید. می‌توانید نحوه بازنویسی متن شما را نیز سفارشی کنید. برای مثال، می توانید با انتخاب Formal یا more casual با انتخاب Casual، نوشته خود را رسمی تر کنید.

• به نوشتن ادامه دهید
• توضیح
• گسترش دهید
• یک نتیجه گیری اضافه کنید
• مثال زدن
• اهمیت دادن
• ضد استدلال
• تشبیه کنید
• تعريف كردن
• نقل قول الهام بخش

اگر این کافی نیست، می‌توانید دستورالعمل‌هایی را در مورد اینکه با استفاده از کادر متنی فرم آزاد بنویسید، به نرم افزار وردتون Wordtune ارائه دهید. سعی کنید آمار، حقایق و حتی جوک بپرسید.

با کلیک یک دکمه، می توانید حقایقی را بیابید که به سرعت به یک استدلال اضافه می کنند. به روشی مشابه، می‌توانید نقل قول‌های الهام‌بخش یا تشبیه‌هایی اضافه کنید تا پیام خود را به یاد ماندنی‌تر کنید.

به خاطر داشته باشید که این نرم افزار وردتون تمام کارها را در ایجاد محتوا برای شما انجام نمی دهد. اگر به دنبال ابزاری برای نوشتن قطعات طولانی هستید، مانند یک پست وبلاگ، این ابزار برای شما نیست. ادویه ها و بازنویسی ها در ابزار محدود هستند. طرح رایگان فقط ده تا در روز اجازه می دهد که می توانید خیلی سریع از آن عبور کنید.

Wordtune را بخوانید و خلاصه کنید

این ویژگی نرم افزار وردتون به شما اجازه می دهد تا خلاصه ای از اسناد را ایجاد کنید. به سادگی یک PDF آپلود کنید، یک پیوند اضافه کنید، یا متن را در ابزار جایگذاری کنید.

هنگامی که متن خود را در نرم افزار وردتون آپلود کردید، صفحه به دو قسمت تقسیم می شود، در سمت چپ محتوای خلاصه شده در قالب نقطه گلوله و سمت راست محتوای اصلی شما را نشان می دهد.

اگر به اطلاعات بیشتری در مورد نقطه گلوله نیاز دارید، می توانید برای مشاهده منبع کلیک کنید و اگر از خروجی راضی نیستید، از ابزار بخواهید که دوباره خلاصه شود.

اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری به خلاصه یا جستجوی معنایی خود در نرم افزار وردتون اضافه کنید تا کلمات، عبارات یا موضوعات مرتبط را در سند خود بیابید، روی گسترش همه کلیک کنید.

کتابخانه شما به طور خودکار متن خلاصه شده و اسناد اصلی آن را ذخیره می کند.

کتابخانه قابلیتی به نام «از کتابخانه خود بپرسید» ارائه می‌کند. فقط یک سوال بپرسید، و نرم افزار وردتون Wordtune بر اساس اسنادی که آپلود کرده اید، پاسخی را ایجاد می کند. این ویژگی نرم افزار وردتون یک نقطه دردناک را که بسیاری از ما با آن روبرو هستیم، از بین می‌برد، یعنی از دست دادن زمان جستجوی اطلاعات.

به عنوان مثال، به عنوان یک بازاریاب، می توانید مقالات یا تحقیقی را بارگذاری کنید و از ابزار برای یافتن اطلاعات خاص استفاده کنید.
به طور خلاصه، Read and Summarize یک صرفه جویی عالی در زمان است، اما به یاد داشته باشید: در طرح رایگان، آنها فقط سه خلاصه در روز به شما می دهند.

نرم افزار وردتون Wordtune

افزونه کروم Wordtune

اگر نمی‌خواهید در برنامه نرم افزار وردتون کار کنید، می‌توانید افزونه Chrome Wordtune را نیز دانلود کنید.

این افزونه در اکثر برنامه های آنلاین مانند Microsoft Word، Google Docs، Gmail و Slack کار می کند. به سادگی متن را برجسته کنید و دو نماد برای Rewrite و Spice ظاهر می شوند.

همچنین نرم افزار وردتون Wordtune گزینه ای برای خلاصه کردن اطلاعات با استفاده از پنل خلاصه وجود دارد، اما توجه داشته باشید، این ابزار همه سایت ها را نمی خواند و گاهی اوقات مجبور می شوید اطلاعات را در برنامه کپی کنید.

شایان ذکر است که نرم افزار وردتون از برنامه های افزودنی برای همه مرورگرها پشتیبانی نمی کند. اگر مشکلی وجود دارد، جایگزینی مانند ProWritingAid را امتحان کنید که از کروم، فایرفاکس، اج و سافاری پشتیبانی می‌کند.

 نتیجه‌گیری

نرم‌افزار وردتون با امکاناتی نظیر بازنویسی، اصلاح خطاهای املایی و نگارشی، ترجمه، خلاصه‌نویسی، پیشنهاد جملات و عبارات جایگزین، کوتاه‌کردن یا طولانی کردن متن برای افراد غیرانگلیسی زبان و حتی برای انگلیسی‌زبان‌هایی که می‌خواهند در وقت صرفه‌جویی کنند یک ابزار حیاتی و نجات‌بخش است.

همان‌طور که گفتیم مهم‌ترین علت برتری وردتون نسبت به رقبایی مثل گرامرلی هوش مصنوعی آن است که پیشنهادها و جملات بهتر و صحیح‌تری را تولید می‌کند که لحن و مضمون متن اصلی را تغییر نمی‌دهد. این برتری به همراه دیگر امکانات وردتون آن را به رقیب و جانشینی برای گرامرلی تبدیل کرده است.

نرم‌افزار وردتون همیشه یکی از پیشنهادهای نویسندگان حرفه‌ای و تولیدکنندگان محتوا به زبان انگلیسی برای نویسندگان تازه‌کار و افراد غیرانگلیسی زبان است و ارزش خرید بسیار بالایی دارد و ما هم خرید اکانت wordtune را به شما توصیه می‌کنیم.