اخبار و اطلاعیه

7 ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

7 ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی : تولید محتوای متنی مطمئنا برای خیلی از افراد همچون: بلاگرها، وبمستر‌ها، بازاریاب‌های آنلاین و … مهم و ضروری است. اما شما نمی‌توانید تمام تولید محتوای متنی را خودتان به تنهایی انجام دهید مطمئنا شما در برخی مواقع نیاز به یک متن سریع دارید تا از آن استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به شما 7 ابزار هوش مصنوعی را برای تولید محتوای متنی معرفی کنیم تا با استفاده از آنها محتواهایی ناب و منحصر به فرد تولید کنید.

نکته مهم: تمامی ابزارهای معرفی شده برای تولید محتوای انگلیسی و دیگر زبان‌ها بهینه شده اند اما شما می‌توانید با استفاده از گوگل ترجمه و تغییر اندکی در محتویات متنی، از آنها در وب سایت خود استفاده کنید و یک مقاله ناب و دسته اول بسازید. با گرامرلی تا انتها همراه باشید.

نویسنده هوش مصنوعی چیست؟

نویسندگان AI که می‌توانند تقریباً در مورد هر موضوعی بنویسند، برای نوشتن یک متن از اطلاعات سراسر وب استفاده می‌کنند و با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشینی، متنی داده‌محور با سبک و سیاقی شبیه به متن نوشته‌شده توسط انسان تحویل کاربر می‌دهند.

در برخی از موارد، متنی که این ابزارها به شما تحویل می‌دهند، از نظر سئو نیز به‌خوبی تنظیم و بهینه‌سازی شده است. برای نگارش چنین متونی از کلیدواژه‌های مرتبط با موضوع که معمولاً جستجو می‌شوند نیز استفاده می‌شود تا مخاطبان هدف متون، از طریق جستجو در موتورهای جستجو نیز به‌سمت آن‌ها هدایت شوند. برخی از این ابزارها قابلیت ادغام‌شدن با پلتفرم‌های مدیریت محتوا برای وب‌سایت‌ها مثل وردپرس را نیز دارند که آن‌ها را به گزینه‌ای عالی برای تسریع و تسهیل تولید محتوای متنی برای وب تبدیل می‌کند.

تقریباً هیچ فردی نمی‌‌تواند بفهمد متنی را که درحال خواندن آن است، هوش مصنوعی نوشته. برای استفاده از این ابزارهای AI نیازی نیست دانش خاصی داشته باشید و تنها کافی است متنی را که می‌خواهید تحویل بگیرید، در حد یک جمله یا حداکثر چند خط توصیف کنید و چند لحظه بعد خروجی نهایی آماده می‌شود؛ البته این مدل‌های هوش مصنوعی مولد بدون عیب هم نیستند و باید قبل از انتشار متونی که این مدل‌ها ایجاد کرده‌اند، آن‌ها را بازنگری و ویرایش کنید (توصیه می‌کنیم حتماً این کار را انجام دهید).

ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که همان‌طور که گفتیم، هوش مصنوعی برای نوشتن متن بدون کمک انسان، از اطلاعات منتشرشده در فضای وب استفاده می‌کنند. به همین دلیل ممکن است ناخواسته اطلاعات نادرستی را وارد متن خود کند؛ بنابراین قبل از انتشار متون حتماً از درست بودن تمام اطلاعات مذکور در متون نوشته‌شده توسط AI مطمئن شوید. لازم به ذکر است که در برخی از موارد یکپارچگی متن و مرتبط بودن بخش‌های مختلف آن با یکدیگر، در حد متون باکیفیتی که توسط انسان نوشته شده است، نیست.

برای انتخاب نویسندگان هوش مصنوعی، این فهرست به مواردی همچون تعداد قالب‌های نگارشی موجود در این ابزارها، دسته‌بندی‌ها، تعداد زبان‌های قابل پشتیبانی توسط آن‌ها و برخورداری یا عدم برخورداری آن از قابلیت بررسی متون از نظر دستور زبان توجه شده است.

میزان سهولت استفاده، تعداد مقاله‌های قابل نگارش در هر ماه، میزان بهینه‌سازی متن خروجی از نظر سئو، ویژگی‌ها و قیمت نیز در انتخاب این ابزارها در نظر گرفته شده‌اند. برای آزمایش هر یک از ابزارهای معرفی‌شده در این مقاله، یک موضوع آزمایشی به آن‌ها داده شده و میزان درست بودن جمله‌بندی آن‌ها و مرتبط بودن بخش‌های مختلف متن به یکدیگر نیز بررسی شده است.

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

1- ChatGPT از ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

ربات هوش مصنوعی ChatGPT که یکی از پدیده‌های سال 2023 است با استفاده از روش مکالمه انسانی با شما تعامل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به پاسخ سوالات خود برسید. این ربات می‌‎تواند محتواهای متنی بسیار خلاقانه و حرفه‌ای را برای شما تولید کند و شما پس از آن می‌‍توانید از آن استفاده کنید.

این ابزار در حال حاضر به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است اما ورژن پولی آن نیز موجود است که برای استفاده از آن باید اشتراک تهیه فرمایید، همچنین این ابزار در هوش مصنوعی در بینگ مایکروسافت نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

البته دقت داشته باشید که از محتوای متنی تولید شده توسط ChatGPT اگر به صورت مستقیم در وب سایت استفاده کنید توسط گوگل جریمه می‌شوید و این مورد SEO Freindly نیست.

همچنین با استفاده از چت جی پی تی می‌توانید ایمیل مارکتینگ، نوشتن محتوای بازاریابی و … را نیز انجام دهید.

2- surferseo.com

از Surfer برای نوشتن مقالاتی با کیفیت بالا استفاده کنید. SurferSEO یک ابزار SEO (بهینه سازی موتور جستجو) است که طیف وسیعی از ویژگی ها را برای کمک به کاربران در بهینه سازی محتوای متنی وب سایت خود و بهبود رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های SurferSEO یک ویرایشگر محتوای متنی توسعه داده شده با هوش مصنوعی است که محتوای کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند و پیشنهاداتی را برای بهبود ارتباط، کیفیت و ساختار محتوا ارائه می‌دهد تا بهتر با کلمات کلیدی هدف کاربر مطابقت داشته باشد و شانس رتبه گرفتن در گوگل بالا برود. ویرایشگر محتوای متنی این ابزار هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند تایتل مناسب انتخاب کنید و به بهترین شکل ممکن محتوا را بنویسید.

3- GRAMMARLY

این ابزار برای برطرف سازی اشتباهات گرامری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به شما کمک می‌کند متنی قوی از لحاظ ادبی و ساختاری نوشته باشید. اگر که در وب انگلیسی فعالیت می‌کنید این ابزار در تولید محتوا متنی بسیار کاربردی و حرفه‌ای است. سعی کنید برخی از متون را به آن بدهید تا برایتان ویرایش و بازنویسی کند.

4- contentatscale.ai از ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی همین وب سایت است که در تولید متن بسیار شبیه به انسان عمل می‌کند و آنچه در این وب سایت ادعا شده است این است که توسط Google هم قابل تشخیص نیست. این ربات می‌تواند مقالاتی بسیار کاربردی و حرفه‌ای را برای شما تولید کند. با استفاده از این ربات می‌توانید استراتژی قوی برای بازاریابی محتوا خود داشته باشید.

این ابزار کاملا پولی است و برای استفاده از آن باید حق اشتراک به صورت ماهیانه بپردازید.

5- Originality.AI

یکی دیگر از ابزارهای حرفه‌ای که برای وب مسترها بسیار کاربردی است همین وب سایت می‌باشد. این وب سایت نیازهای شما را به عنوان یک ناشر تشخیص می‌دهد، سرقت ادبی و ابزار تشخیص هوش مصنوعی را دور می‌زند و یک مقاله یونیک به شما تحویل می‌دهد. Originality.AI توسط تیمی حرفه‌ای از بازاریابان محتوا و متخصصان هوش مصنوعی GPT-3 ساخته شده است که عمیقاً نیازهای تولید کنندگان محتوای متنی را درک می کند و ویژگی‌های جانبی دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد تا تجربه‌ای متفاوت از تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی داشته باشید. این ابزار نیاز به حق اشتراک ماهانه و پرداخت پول دارد.

6- writesonic.com از ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

Writesonic بر پایه GPT-4 ایجاد شده است و ظاهراً در نسخه‌های بعدی آپدیت خواهد شد. این نویسنده AI با داشتن قالب‌های نگارشی مختلف می‌تواند برای نوشتن متون مختلف استفاده شود. این ابزار به‌دلیل پشتیبانی از زبان‌های متعدد و بهینه بودن متون خروجی آن از لحاظ سئو، گزینه‌ای عالی برای نوشتن محتوای بازاریابی است. Writesonic توانایی ایجاد عکس براساس متن ورودی را نیز دارد و به‌لطف برخورداری از این قابلیت می‌توانید برای متن و پست‌های وبلاگ خود عکس اختصاصی تهیه کنید؛ البته اگر می‌خواهید تصاویر واقعاً منحصربه‌فرد و خوب شوند، باید آن‌ها را ویرایش کنید.

استفاده از این ابزار واقعاً راحت است و برای استفاده از آن تنها باید متن موردنظر خود را در چند خط شرح دهید. سپس ۱۲ شکل مختلف از متن موردنظرتان را به شما پیشنهاد می‌شود که باید مناسب‌ترین شکل را متناسب با نیاز خود از بین آن‌ها انتخاب کنید.

Wordtune(وردتیون) در سال 2018 به عنوان یک نرم افزار ویرایشگر نوشتار ایجاد شد. برای خرید اکانت Wordtune کلیک کنید.

ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متنی

7- Jasper.ai

Jasper که قبلاً با نام Jarvis معرفی می‌شد، تقریباً می‌تواند سرعت نویسندگی نویسندگان تمام حوزه‌ها را افزایش دهد. این مدل هوش مصنوعی ابزار قدرتمندی محسوب می‌شود؛ البته یادگیری استفاده از آن کمی دشوار است؛ اما پس از آشنایی با نحوه استفاده از آن می‌توانید از این مدل برای نوشتن توضیحات فهرست کالاها، ایجاد تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام، نوشتن ایمیل و پست‌های وبلاگی و سایر موارد استفاده کنید.

Jasper دارای یک ویژگی تحت عنوان حالت رئیس (Bass Mode) است که محتوا را سریع‌تر و دقیق‌تر ایجاد می‌کند. این ویژگی محتوا را از نظر اینکه دزدی ادبی است یا خیر، بررسی کرده و آن را در پلتفرم غلط‌یاب گرامرلی به‌منظور بهبود متن از نظر دستوری و نشانه‌گذاری ویرایش می‌کند. حق اشتراک Bass Mode ماهانه ۵۹ دلار است. اگرچه چنین مبلغی کمی زیاد به‌نظر می‌رسد، اما استفاده از این حالت کار را برای نویسندگان بسیار راحت‌تر می‌کند و برای نوشتن محتوای طولانی و تفسیر‌کردن پاراگراف‌ها برای مختصر‌کردن آن‌ها، واقعاً ایده‌آل است.

مزایای بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا

حالا که با ابزارهای ابزار برتر هوش مصنوعی برای تولید محتوا آشنا شدید بهتر است به بررسی مزیت‌های آن‌ها بپردازیم:

کاهش هزینه: ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا به شما این امکان را می‌دهد که با منابع کمتر محتوا ایجاد کنید، بنابراین در هزینه و منابع شما در تولید محتوا صرفه‌جویی می‌شود.

دقت و کیفیت: ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توانند محتوایی تولید کنند که دقت و کیفیت بالایی داشته باشد. آن‌ها می‌توانند قوانین زبانی را درک کرده و محتوایی را تولید کنند که به طور طبیعی و قابل فهم است.

افزایش تولید محتوا: با استفاده از ابزار‌های هوش مصنوعی، می‌توانید محتوای بیشتری را تولید کنید و به جای اینکه به صورت دستی محتوا بنویسید، می‌توانید از ابزار‌های هوش مصنوعی برای تولید هر حجم از محتوا استفاده کنید.

تنوع و چندگانگی: ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توانند به تولید محتوا در چند زمینه بپردازند، آن‌ها می‌توانند در تولید متون، عکس‌، ویدیو، گرافیک‌ و حتی موسیقی به شما کمک کنند، این تنوع در تولید محتوا باعث می‌شود نیاز‌های متنوعی را در حوزه‌های مختلف توسط هوش مصنوعی تامین شود.

در این مقاله سعی کردیم بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا را به شما عزیزان معرفی کنیم و نحوه کار با آن ها آموزش دهیم. از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگذاریم،

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید